Yapay dölleme


Ben Dr Bob Mağara sahip Amerikan Muhabbet Kuşu Derneği bir video aldıktan sonra, şimdi yaklaşık 12 ay boyunca AI kullanıyoruz.

Ben musluklar korktun doğurganlık, koşucular, çok büyük tamamlamak için AI kullanmış, yaralanmalar vb var, hiç sperm veya kutu-bağlı tavuklar var. Yakında infertilite ezici nedeni horoz sperm yoktu olduğunu öğrendim. Ben kalabalık onlar beslenme konusunda devam muhabbet kuşları, vitaminler, kırpma, havalandırma, kare tünemiş ve diğer birçok fikirler için fertilite üzerine birçok makale okudum. Bütün bu sorunların bu yüzden biz onları yürütmek gerektiğine katılıyorum, genelde kuşlara iyi geliyor, ama onlar gerçekten yumurta doğurganlık ile hiçbir ilgisi yoktur. Eğer doğurganlık elde etmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm doğru şekilde AI tarafından eklenen sperm olduğunu ve annenin normal yumurta bırakır. Bu yumurtalar 3 gün inkübe edilir ve olacaktır bereketli olması.

Ben genellikle bir defada 70 çift kadar kuşum vardır. 10 gün kadar bekledikten sonra tavuklarda başlatın. Daha sonra erkeği sperm için kuşlar kontrol edin. Horoz düzgün çiftleşti eğer ben (ve diğer arkadaşlar) yumurtaların% 55 verimli olmanın sadece bir olasılık ile başlayan demektir ki, erkeklerin sadece% 55'inde sperm bulduk olmasıdır.

Tavuk, kalsiyum eksikliği olanlar pürüzlü yumurtalara yatarsa, fertilite elde edemezsiniz. Bu bereketli başlar ama yakında cılk, onlar çok gözenekli olduğu gibi ve bir tavuk bu gözenekli yumurta üretir kolayca bakteri içeri izin verebilir, ben gaga doğrudan düşer Vetafarm Calcevet, bir çift kullanın. Yumurta geliştirmek yoksa bu tavuk çok eski ya da bir şey onu sistemi ile yanlış olduğunu genellikle.

Erkek sperm "recycled" olmuş olabilir, orada bir makale oldu Budgerriar World (Bence) yıl önce bir çift, ama onu tekrar bulmak mümkün olmamıştır. Bazı kuşların 12 ay boyunca her gün sperm olduğunu bulduk. 1 ay sonra başkaları değil, 2 ay sonra tekrar 3 ay boyunca. Ben ortalama söyleyebilirim, musluklar yıl yaklaşık 5 ay için sperm olurdu. Muhabbet kuşlarında testisler kuşun içindedir. Çiftleşme sırasında kullanılmak kadar sadece saklanır anüs altında bir alana sperm almak tüpler vardır. Bu bir kılcal tüp sperm toplamak edebiliyoruz nasıl. Tüp olmalıdır düz Hebron sperm için toksik olduğu Hebron kaplı değil. Eğer eczane ya da yerel hastaneden elde, ama unutmayın, değil Hebron kaplı mümkün olabilir. Bu tüpler tekrar kullanmaya kalkmayın, bunlar temizdir ancak steril değildir.

Bir kez bunu sürece sperm toplamak için orada olduğu gibi, çok kolay sperm elde uğraşmışlardır. Sadece anüs altından durarak yumuşak sıkma hareketi kullanın. 6-7 horoz muhtemelen verecek spermi yoktur sıkar ya da henüz kullanmış olabilir sonra semen sağlayamıyorsanız, yoksa? Yani (sabah erken) yarın tekrar kontrol edin. Ben genellikle hakkında 7 de işten sonra toplamak. Ben döşenecek ilk yumurta bekleyin, sonra erkeği sperm için kontrol edin. O spermi varsa toplarım ve çiftin doğru düzgün çiftleşmemiş olması ihtimale karşı, tavuk bunu koymak. Ben daha sonra AI ve tarih ile benim kart kutu işaretleyebilirsiniz. Horoz hiç sperm varsa, ben sperm sonraki en uygun horoz kullanın ve Yüzük horoz yok yanı sıra AI ve tarih kartı işaretleyin. Şimdi sana nasıl kimin babası olduğunu biliyor diye sorduğunuzu duyabiliyorum. Sen bir un-basamak civciv vites değiştirir gibi aynı yöntemi kullanın. Ben civciv var ve hiç bir civcive sahip değil daha ebebeynlerini bilmediğim daha iyi olduğuna inanıyorum.

Sen bir dişinin kuyruğuna sperm koyamazsın, ve verimli yumurtaları zemine düşmesi için bekleyemezsin. Sen bir kutu içinde bir çift koymak ve "gurk" hem kuşlar olsun Bazen tavukların bir çift üzerinde bir horoz koymak isteyebilirsiniz ve bunu bir kutu ve bir başka tavuk bir çifti koyarak yapılabilir olmalıdır kendisi tarafından ya da kısır bir horoz ile kutu. Tavuk tam ilk yumurtayı ne zaman yapacağını Eğer bilseydiniz, o kadar önce ona 2 gün AI şişmiş olacaktır. Eğer emin olmak için arzu ederseniz, ilk yumurtası fertile.

Dişi, ilk yumurtayı koyduğu andan itibaren, eğer, ikinci yumurtasının verimli olması dilersen o gece AI'a gerekir. Eğer ertesi güne kadar bekleyin Eğer ikinci yumurtayı kaçırmış olacaksın ancak üçüncü döller. Dişilerin en fazla 16 gün için tuttukları "sperm storage" hücrelerinin, denir hücreleri vardır. Yumurta döllenmiş edilirken yumurtanın beyaz önce sarısını sarılı ve yumurta artık döllenmiş olabilir sadece 15 dakikalık bir pencere vardır. Tavuk sperm depolama hücrelerinin düzgün çalışmıyor olması için bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Sadece sperm yaşayabilirliğini kaybetmeye başlamadan önce tüp tavuk içine sperm uçurmak için yaklaşık 5 dakika var. Yaklaşık 10 dakika sonra sperm clag gibi olur ve bunu üfle olamaz. Ben spermleri mikroskopla kontrol etmem, fakat isterseniz bunu yapabilirsiniz. Eğer sperm toplamak önce sperm için bir mıknatıs gibi bu eylemi olarak, çifti, anüs etrafında küçük tüyler (bazı insanlar bu kılavuzu tüyler now) özellikle halka anüs çevresindeki tüm tüyleri çekin ve sperm bir kez olmalıdır Bu ise, onu dışarı alınamıyor. Sen tavuk dışkısı çıkmak, anüs altında okşayarak eylemini kullanabilirsiniz. Ama (anüs size dönük değil veya polis çok olabilir emin olun) onun tüm dışkıyı dışarı almak emin olun. Sen uzak doku özellikle dışkı idrar kısmı bu sperm için toksik olduğu gibi bir zorunluluktur. Bir kez sen, ıslak ve pembe biraz içinde görebilirsiniz nedenle onu açmak için anüs altında tekrar koymak basınç emin tüm dışkıyı dışarı vardır. Şimdi pembe bitin kılcal tüp dışarı sperm darbe. Anüs kapatın ve sonra onu kutusuna geri koymak olacak, aşağı kuyruk edelim. Eğer dişideki tüm dışkıyı almadıysanız, o genellikle levrek atlamak ve arınmak ve sadece içeri koymuştu semen de boşa gidecektir

Teorik olarak, sadece 8 yumurta için bir kere AI zorunda. Ama UAÖ atılmıştır 3 gün sonra, ikinci yumurtayı kontrol ederek işe yarayıp yaramadığını kontrol. Bu verimli değilse, ben tekrar tohumluyorum. Sana "neden infertil, bereketli ikinci yumurtayı ilk yumurta var ve üçüncü yumurta verimli mi?" Orada sperm depolama hücreleri ile yanlış bir şey, ya da sperm sayısı düşük olabilir söyleyerek duyabiliyorum. Ben yaklaşık 12 aydır sperm topluyorum Şimdi, ben genellikle horoz anüs etrafına bakarak söyleyebilirim. Tüyler anus görünüyorsa, çekti ve kaldırdı ile genellikle spermi vardır. Anüs düzeyi ise eski bir horoz ya da onun daha sonraki bir tarihte sperm elde edeceksiniz iyi bir şans var eğer sperm elde edebilir. Ben genellikle batık bir anüs vardır horoz hiç sperm vardır ve (böylece alıcı dikkat) bunu asla olabileceğini bulduk.

Eğer sperm toplamak için iki kişi varsa bu çok daha kolaydır. Ben genellikle kendim toplarım, bir elimi küçük parmağım ve yüzük parmağımın arasında erkeğin kafasını tutmak için kullanılan, daha sonra başparmak kemer kuyruk arkasına kullanılır. Öte yandan anüs sıkmak için kullanılan, ve biz başka bir elim yok, çünkü kılcal tüpü tutmak için dişlerimi kullanmaktır. Ben aksi otomatik kılcal işe yaramaz (ve bunu her ne geri emmek yok) benim dilimle ya da başka bir şey ile sonuna engellemek için çok dikkatliyim. Birçok vesilelerle onun civciv beslemeye başlar bir kez yukarı kurumasını musluklar sperm bulduk, bu babası saldıran civciv korumak için olabilir? Bir horoz sperm kullanmaya devam etmek istiyorsanız Yani eğer o bebek civciv beslemeye başlamadan önce horoz kaldırmak için en iyisidir.

Bazı erkeklerin sallamak olduğunu bulmak, ya da elinize sığmaya göründüğünü alacaktır. Eğer bu kuşları tutmaya devam ederseniz muhtemelen öleceklerdir. Bu "racing heart syndrome" denir ve kuş ürktüğünde o. Bu kalp kan ile doldurmak için değil kalbi neden defa yaklaşık on normal hızıyla yarış başlar, bu nedenle beyne akan kan yoktur. Bu horoz sakinleştiğinde sürece, bu kuş ile AI kullanamazsınız. Ben tavuklar bu sorundan muzdarip olmadığını fark etmiş.

AI doğru% 100 doğurganlık anlamına yürütülmektedir. Yasaklandı İngiltere'de AI, neden bilmiyorum? Ben on iki yıldır Williamstown şehrinin meclis üyesi ve Belediye Başkanı oldu ve bu zaman içerisinde CEO her zaman biz bir yasa (yasak) polis olamaz asla yapmayacağımız konusunda ısrar etti. AI çiftçilerin sürülerinde geliştirilmek üzere Kabul edildi. Bu kanatlı endüstrisi de sığır ve koyun ile kullanılan ve. Anlaşılan semen seyreltme ortamı büyük papağanların başarılı bir şekilde döllenmesi için gereklidir. Bu laboratuvarda ulaşıldığında, tehlikedeki en nadir türlerin yok olmaktan kurtardı nasıl hayal edebiliyorum.

AI dikkatle kullanılmalıdır gerektiğini hiç şüphe yoktur; hiç istenmeyen özellikleri düzeltmek Mayıs 1000 tavuklar üzerinde bir horoz koymak için kullanılmamalıdır. Eğer çok hızlı bir şekilde muhabbet kendi hattı kurmak için çalışırken size çünkü bir çiftleşmek olamaz süper horoz gelen üretim söz değil, ilk yıl içinde pek çok ilgili kuş olmasına izin verir gibi Ancak, çok arzu edilir bir ayak vb kaza.

Bir kez sperm dondurulur ve sulandırılmış olabilir, bu fantezi (zengin ve yoksul) olarak hepimizin ulaşmak dünyanın en iyi kuş koyacağız. Sığır sanayi, bir resim ve boğaların tanımlanmasını içeren bir katalog edinebilirsiniz. Meni daha sonra yaklaşık 50 $ için size nakledilir. Eğer bir sonraki çiftleşme ile dünyanın en iyi kuş kullanmaya muktedir gibi ne olacağını hayal edebiliyor musunuz? Ama şu an için size ait olmayan bir horoz kuş, kullanabileceğiniz tek yolu sizin dişiniz için uygun olan erkeği olduğunu, damızlık ücretini verebileceğinizi düşünün görmektir. Sen onun ilk yumurtaya yattığı gün dişinizi için tavuk almak ve orada AI'a gerekir.

AI için tek kullanacağınız araçlar kılcal tüpler ve bazı dokulardır.

Do AI için.

Kuşlar modu (dişi ilk yumurtasına oturana kadar horoz ve tavuk hem eşleştirilmiş) döşeme olduğunuzdan emin olun.
Tavuk sonraki yumurtaya yatmaya nedeniyle önce en az 36 saat AI.
Anüs etrafında ki tüm tüyleri çekin.
Tüm dışkıyı onu döllemeden önce tavuk dışında olduğundan emin olun.
Bu sperm için toksik olduğu gibi uzak Havlu herhangi bir idrar,.
Ne horoz kullanılmış ve tarihe o döllendim kayıtlarını tutun.
Eğer doğurganlık emin olmak istiyorsanız, her gün AI.
Diye tekrar spermi olmadan once 6-12 ay olabilir, çünkü, o sperm bir horoz kullanın.
Eğer doğurganlık istiyorsanız bu büyük buff dişilerde AI kullanın.
Don `ts

5 dakikadan daha uzun için tüp içinde sperm bırakın.
Hebron sperm için toksik olduğu, Hebron kaplı kılcal tüpleri kullanmayın.
Kullanım tüpleri yeniden.
Kapiller tüplerin uçları örtün veya engelleyebilirsiniz.
Ben AI bazı görüşmeler verdik zaman bazı insanlar çok negatif oldular ve beni kötülemeye çalıştılar. Ben pek çok kez söylediğim gibi, ben AI teşvik etmiyorum. Ben bu yazıyı yazarken yaptığım gibi, AI hakkında konuşmak için izin istendi. Daha fazla civciv ve genellikle açık yumurta yapan iri buff dişilerden Bana nbsp en az% 50 cins bırakacak, AI yapmayan insanlara umut. Sperm mükemmel olmuştur donma keresinde yasal sperm almak mümkün olacak. AI yapmayan bu insanlar hala kaldırılması için ithalat yasağı bekliyor olacak iken.

0 yorum:

Lütfen Argo Kelimeler Kullanmayınız...